Türkiye'de bir ilk ve tek! Çözelti madenciliği ile kaliteli ve sağlıklı kaya tuzu!

Su’da Tuz

Kireçli Su Gerçekten Ne Kadar Kötü Olabilir?

Açıkçası, duş fiskiyesinin su akışını yüzde 75 değerinde 18 ay içinde düşürüyor. Su ısıtıcısının verimliligini yüzde 50 düzeyinde kaybetmesine yol açar. Ayrıca, sabunun temizleme gücünü düşürür. Bütün bu problemler, tuz tabanlı su arıtma aygırı kullanıldığında yok olur.

Kireçsiz (yumuşak) su içerisinde kireçli minareller mesela calsiyum ve magnezyum içermez. Ayrıca kireçsiz suyun faydaları sınırsızdır. Beyaz eşyalar daha iyi çalışır, daha uzun süre kullanılır ve daha ucuza çalışır. Ayrıca, araştırmalar gösteriyorki, kireçsiz su ile soğuk suda deterjan ile yıkanan çamaşır, kireçli suda yıkanan çamaşırdan daha temizdir.
Bir başka deyişle, tuz tabanlı su arıtma aygıtları Elektirik tasarrufunda, para tasarrufunda ve çevreyi korumada yardımcı olur.
Su arıtma cihazı kullanmak evleri,bütçeyi ve çevreyi korur.

Gökyüzünden yere düşen yağmur “yumuşak” ve saftır. Fakat, damlalar yer yüzüne düştükçe, topraktan kalsiyum ve magnezyum alarak kireçlenir. Kireçli su, ev’de problemler yaratır. Kıyafetlerin renginin solmasına, bulaşıklarda leke kalmasına ve borularda, su ısıtıcılarında, musluklarda, ve duş fıskiyelerinde kalıntıya sebep olur.Arizona Üniversitesi Sürdürülebilir mühendislik okulu araştırmacılarına yaptıkları araştırmada ayrıca borularda kireçli su sebebiyle yüksek seviyede mikrobik kalıntılar bulmuşlardır.

Neyse ki tuz tabanlı su arıtma aygıtları bu problemleri çözer ve para tasarrufuna katkı Sağlar.  Tuz tabanlı su arıtma cihazları su’dan kalsiyum ve magnezyum’u temizleyen tek üründür. Yararları derhal görülür ve bazıları şunlardır:

Banyo, çamaşır ve bulaşık için daha iyi su
Daha uzun kullanılabilen temiz Kıyafetler
Sıcak su ısıtmak için daha az elektrik kullanımı
Borularda bakteri olusturacak olabilen katkıların temizlenmesi ve bu şekilde hastalıkların önüne geçilmesi sağlanır.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar kireçsiz suyun deterjan üzerinde farkını ortaya koyar. Örnek olarak:

Beyaz eşyalar daha iyi, daha uzun ve daha verimli çalışır. Bu sebeble dana çok para tasarrufu yapar. Araştırmalara göre:

Tweetler